Szymon Komasa

Urodzony w Poznaniu. Naukę muzyki rozpoczął w wieku 7 lat od gry na wiolonczeli. Instrument ten ukończył dyplomem średniej Szkoły Muzycznej nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. W 2004 roku rozpoczął studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Ukończył je w 2009 roku dyplomem z wyróżnieniem.
W tym samym roku rozpoczął podyplomowe studia śpiewu operowego w Guildhall School of Music and Drama w Londynie a następnie kontynuował naukę śpiewu w prestiżowej Juilliard School of Music w Nowym Jorku w programie Artist Diploma of Opera Singing w klasie śpiewu Edith Wiens.

Jest laureatem i zwycięzcą wielu Międzynarodowych konkursów wokalnych w kategoriach operowych m.in.: w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im.Veronicii Dunne w Dublinie w (2011 r.) , Międzynarodowym Konkursie im. Marcelli Sembrich-Kochańskiej w Nowym Jorku (2014 r.) i pieśniarskich (Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu-2009 r.). Zadebiutował partią Schaunarda w „La Boheme” w Teatro Filharmonico/Arena di Verona we Włoszech (2009 r.).
Z recitalami pieśni wystąpił w Carnegie Hall w Nowym Jorku (2012 r.) oraz Wigmore Hall w Londynie (2012 r.). Śpiewa w wielu teatrach operowych w Polsce i za granicą.

Oprócz klasycznych partii operowych takich kompozytorów jak: Mozart, Bellini, Donizetti, czy Verdi artysta z ogromnym sukcesem wykonuje partie w operach współczesnych kompozytorów m.in.: Korine Fujiwara (The Flood), czy Pawła Mykietyna (Czarodziejska góra).
Poza śpiewaniem Szymon Komasa uwielbia kino oraz akrobatykę.